S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

ZBOŽÍ V AKCI

běžná cena 4 099 Kč
naše cena 3 929 Kč
běžná cena 3 689 Kč
naše cena 3 529 Kč

Úvod » Luxusní ZÁVĚSY

Závěsy pro moderní bydlení | Dekoraj.cz
Závěsy a záclony jsou nenahraditelným funkčním i designérským doplňkem

Závěsy ... v dnešní době je to pro každou ženu neodolatelný trend zdobení oken. Všechny si to prostě užíváme a rady měníme šat našich oken. Báječné široká škála barev, originální design a kvalitní materiál umí každého překvapit.

Lidé zakrývaly okna různými způsoby

Může se vám zdát překvapivé, že historie záclon není až tak dlouhá, jak si můžete myslet. Možná vás zarazí informace, že záclony ve formě, ve které je znáte dnes jsou v lidském životě jen cca 300 let. Ano, jen 300 let jsou používány jako funkční a dekorační prvek v bytech a domech. Důvodem je skutečnost, že ve středověku byly skleněné okna vzácné. Vidět jich bylo jen v domech zámožných lidí, v domech chudších lidí se používaly jen takzvaně ventilátory, které měly sloužit jako okno jen praktickým způsobem. 

V té době se okna přikrývala jen naolejovaným nebo voskovým papírem a rohovými nebo dřevěnými okenicemi, ale nebyly na nich žádné záclony. Z toho vyplývá, že záclony, jako módní a funkční doplněk jsou výsledkem nedávné minulosti. Závěsy se staly široce dostupným zbožím v 60. letech 20. století, zatímco v 70. letech 20. století získaly velkou popularitu. Trend pro éterické prosvětlené závěsy, které nahradily těžké viktoriánské, vytvořili designéři ze skupiny Arts and Crafts: William Morris a C.F.A. Voysey, který upřednostnil přístup charakterizovaný čistotou a jednoduchostí.

Originální závěsy a záclony najdete jen v naší nabídce

V současnosti nové směry ve výrobě vláken a barviv přispěly k zavedení textilií, které můžeme snadno udržovat v dobrém stavu po mnoho let. Vytvářejí se nové zajímavé vzory, velikosti, způsob zavěšení záclon, vše proto, aby vaše okna vypadaly úchvatně a záclona byla viditelnou dekorací v popředí, která upoutá pozornost na první pohled.

Z radostí věšte závěsy z naší nabídky ve vašich moderních interiérech, zkoušejte a hrajte se se všemi kombinacemi, nebojte se experimentovat. Najdete u nás lehké záclony, barevné závěsy, závěsy ve skandinávském stylu, závěsy na kolečkách, závěsy na pásce, zatemňovací závěsy i závěsy do dětského pokoje. Překvapí vás rozmanitost a různé možnosti!

NTYwN2