S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Kliknutím na tlačítko "OK" souhlasíte s použitím preferenčních, statistických i marketingových cookies pro nás i naše partnery.

ZBOŽÍ V AKCI

běžná cena 3 689 Kč
naše cena 3 529 Kč
běžná cena 4 099 Kč
naše cena 3 929 Kč

Úvod » FOTOTAPETY na stěnu

Fototapety na zeď pro moderní bydlení

Dekoraj.cz vám představuje tištěné, fascinující, designérské, moderní, jedinečné a na míru vyrobené tapety do každé místnosti vašeho domova, kanceláře, obývacího pokoje, kuchyně, dětského pokoje, dokonce i takové, které si vaše děti mohou samy vybarvit a zapojit do hry svou nekonečnou fantazii!

Naše fototapety zaručují úžasnou ostrost barev a jejich trvanlivost, stejně jsou bez zápachu a jsou bezpečné při každodenním používání. Nástěnné tapety na míru jsou skvělou dekorací vytvořenou s nápadem ozdobit vaše interiéry designem, který si můžete vybrat z naší jedinečné nabídky nebo si nechte vytisknout vaši vlastní grafiku. Tapeta je skvělou a nenáročnou alternativou pro obrazy na stěnu. Prohlédněte si naši originální kolekci nástěnných fototapet Dana Johannsona, slibujeme, že se zamilujete do jedinečné přítomnosti a čistého designu. Ideální pro moderní interiéry a jejich zatím holé stěny.

Výrobky z našeho studia jsou jedinečné ve všech ohledech - grafice, kvalitě materiálů a i tisku. Umělci ze studia ARTMIE pro vás vytvoří originální projekt a udělají ho na nejvyšší estetické úrovni. Můžeme vás ujistit, že objednaná tapeta bude splňovat všechny vaše očekávání.

Nečekejte a objednejte si svou vysněnou tapetu nyní!


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka
Každý z vás má jistě vlastní způsob, jak nalepit tapetu, ale níže si přečtěte naše pokyny:

NÁVOD NA LEPENÍ fototapet

Materiál a nářadí na lepení fototapet:

 1. lepidlo na papírové fototapety,
 2. štětec na lepidlo,
 3. váleček na tapetování,
 4. nádoba na přípravu lepidla,
 5. řezák nebo nůž na papír,
 6. tužka, pravítko, odměrka.

Doporučujeme, aby fototapety lepili minimálně dvě osoby.

Příprava podkladu (stěny) pro tapetování:

 1. Stěny je třeba zbavit nerovností. Nedoporučujeme lepit tapetu na hrubozrnné omítky. Stěna musí být hladká a rovná.
 2. Sádrokartonové stěny nebo stěny, které jsou pokryty sádrovou omítkou či jiné savé povrchy ošetříme tak, abychom je zbavili pórů, které by vsákly lepidlo do sebe a tím zabránili důkladnému přilepení tapety na zeď.
 3. Stěny, které jsou malované vyčistíme malířským mýdlem, a to směrem zdola nahoru. Následně přetřeme stěny brusným papírem a tím docílíme lepší nanesení lepidla.
 4. Na stěny, které již tapetované byly použijeme prostředky na odstranění fototapet. Následně pomocí houbičky nebo štětky tapetu navlhčíme. Přibližně 15 minut po navlhčení odstraňujeme tapetu pomocí špachtle. Zpravidla začínáme směrem od shora dolů.
 5. V případě, že fototapety nalepujeme přes vypínače nebo zástrčky je nezbytné vypnout elektrický proud a následně demontovat vypínače a přelepit je izolační páskou. Po nalepení tapety vyřízneme potřebný otvor.
 6. Povrch před nalepením fototapety musí být čistý, suchý, adhezní, hladký bez nerovností, bez prachu a zbytků barev.
 7. Přípravu podkladu je třeba provést minimálně 24 hodin před zahájením samotného lepení fototapety.

Příprava pro tapetování:

 1. Při nanášení lepidla na tapetu je třeba si vytvořit dostatečný prostor na stole nebo na podlaze.
 2. Před samotným lepením fototapety rozvineme všechny části tapety, abychom zjistili, zda nemají nějaké chyby nebo deformace. Důležité je posoudit, zda je na tapetě správný motiv, má správný rozměr a správnou barevnost, jakož i to, zda byly dodány všechny části fototapety. Pokud se tapeta skládá z více částí, je třeba zkontrolovat, zda na sebe navazují a zda jsou stejné barevnosti.
 3. Lepidlo na fototapety je nezbytné připravit tak, jak je uvedeno v návodu od výrobce.

Tapetování:

 1. Na začátku si vybereme místo, na které budeme lepit fototapetu. V případě, že fototapeta obsahuje bílý bezpečnostní okraj, je třeba jej před aplikací na stěnu odstřihnout. Pravítkem a tužkou si na stěnu nastíníme linie okrajů fototapety.
 2. Lepidlo na tapetu naneseme štětkou nebo válečkem na nepotištěnou část, přičemž zbytečně dlouho neprocházíme lepidlem přes fototapetu. Dodržujeme při tom stejný čas (zpravidla max. 1 minutu) na vsáknutí lepidla na fototapetu.

!!! POZOR !!! Nanášíme pouze jednu vrstvu lepidla na danou plochu fototapety.

 1. Fototapetu natřenou lepidlem opatrně složíme natřenými stranami dovnitř na střed tak, aby celá natřená plocha lepidlem byla zakryta a tím bylo zabráněno jejímu kontaktu se vzduchem, čímž se zabrání rychlému vyschnutí naneseného lepidla.
 2. Při složení fototapety postupujeme opatrně, abychom nevytvořili záhyby, které by pak po nalepení bylo vidět. Ohnuté části tedy neurovnávame, ale necháme je ohnuté volně. Stejně dáváme pozor, abychom neohnuli rohy fototapety. Vždy je třeba mít na mysli, že fototapeta je papírová.
 3. První kus fototapety přiložíme přesně na označenou linii. Věnujeme tomu zvýšenou pozornost, protože na tom závisí celkové nalepení fototapety. Rukama jemně přitlačíme fototapetu, dokud se nezačne přichytávat na stěnu.
 4. Následně válečkem přetíráme fototapetu směrem od shora dolů a ze středu ven. Dáváme při tom pozor, aby nevznikaly vzduchové bubliny a zároveň aby ​​lepidlo vsáklo rovnoměrně. Mohou se objevit i menší vzduchové bublinky, které se nedají odstranit válečkem. Ty by však měly zmizet po zaschnutí lepidla.
 5. Při fototapetách, které se skládají z více částí postupujeme tak, že jednotlivé části lepíme těsně vedle sebe. Přičemž dbáme nato, aby vzory navzájem na sebe navazovaly. Pomocí hadříku jemně odstraníme zbytky lepidla.
 6. !!! POZOR !!! Důležité upozornění. Jelikož jde o papírovou fototapetu, třeba s ní nanejvýš opatrně zacházet. Nenatahovat ji, aby se neprotrhla, nezmačkat ji nebo jinak ji nepoškodit neodborným nebo nepozorným zacházením.
 7. Části fototapety, které vyčnívají odstraníme za pomoci pravítka a řezáku či nože na papír.

Nejčastější chyby, které mohou nastat:

Pokud necháme lepidlo působit na fototapetě krátce, mohou vzniknout větší vzduchové bubliny.

Pokud lepidlo působilo příliš dlouho nebo bylo použito nevhodně, mohou se tapety v rukou rozcházet.

Nedostatečná kontrola fototapety po doručení zboží.

Důležité UPOZORNĚNÍ pro případ reklamace:

Po doručení je třeba zkontrolovat zda:

- je dostatečná metráž pro plochu, na kterou chci fototapetu použít. Teprve potom fototapetu vybalte z role.

- byl doručen správný vzor, ​​rozměr či barevnost.

- byly doručeny všechny části fototapety a zda jednotlivé části na sebe navazují, pokud jde o tapetu z více částí.

- není fototapeta po rozbalení roztržena nebo pokrčená či jinak poškozena.

Reklamovat lze pouze celé role fototapety v původním obalu. Obal uschovejte a nepoškoďte.

Reklamace se nevztahuje na fototapety, které již byly použity (nanesení lepidla, nalepení na stěnu a podobně).

Za případné škody, které by nastaly při použití tapety neodpovídáme.

Při lepení fototapety je třeba dodržet stanovený pracovní postup a vhodné lepidlo pro fototapety.

ZTg5ZjM0Ym